Masaż Kobido – Co to jest?

Masaż Kobido - co to jest? Czym się charakteryzuje?

Kobido to japońska metoda masażu twarzy, która pochodzi z XVI wieku. Jest to terapia holistyczna, która łączy elementy masażu, akupresury, refleksologii i stretchingu. Celem tej metody jest odmłodzenie skóry, poprawa jej kolorytu i elastyczności oraz redukcja oznak starzenia – zmarszczek.

Kobido jest skuteczną metodą w walce z oznakami starzenia się, takimi jak zmarszczki, utrata jędrności skóry czy przebarwienia. Dzięki temu rodzajowi masażu skóra jest lepiej ukrwiona, co przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność skóry. 

Sesja masażu Kobido trwa około godziny i wykonywana jest przy użyciu specjalnych technik, takich jak uciskanie, rozcieranie, ugniatanie i delikatne uderzanie. Masaż ten jest wykonywany przy użyciu specjalnie przygotowanych olejków, które pomagają w relaksacji mięśni i poprawie krążenia.

Regularne wykonywanie masażu Kobido twarzy przynosi wiele korzyści dla skóry, takich jak:

  • Poprawa kolorytu skóry
  • Zwiększenie elastyczności skóry
  • Redukcja zmarszczek
  • Likwidacja oznak starzenia się
  • Poprawa krążenia krwi i limfy
  • Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny

Masaż Kobido twarzy to skuteczna i przyjemna metoda, która pozwala na poprawę wyglądu skóry i zwiększenie jej elastyczności. Jest to idealna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej mającej na celu również niwelację drobnych zmarszczek, przebarwień i odzyskanie elastyczności i jędrności skóry twarzy.

Aby zmaksymalizować zarówno efekty, jak i ich trwałość, należy odbyć minimum 5 zabiegów, w odstępach co 2-3 tygodnie – wtedy też zauważalne są największe efekty, choć te pierwsze widoczne są bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu.

Czym wyróżnia się masaż Kobido wykonywany w Naszym Instytucie Kosmetologii Noomi?

Nasza Masażystka wykonująca ten masaż odbyła kursy u czołowych szkoleniowców zajmujących się tą dziedziną masażu w kraju, dzięki czemu korzystając z niego w Naszym Instytucie, poddajesz się masażowi w wykonaniu osoby doświadczonej, kompetentnej, a jego efekty zauważalne będą od razu po przeprowadzonym w bezpieczny sposób zabiegu!